Okunma Zamanı1 Dakika, 45 Saniye

İZKİTAP – İZMİR KİTAP GÖNÜLLÜLERİ tarafından İzmir merkezli Türkiye genelinde kurulmakta olan ANADOLU ÇOCUKLARI KÖY KÜTÜPHANELERİ’nin 48.si İzmir’in Kemalpaşa ilçesi, Ulucak Mahallesi’nde açıldı.
28 Şubat 2022 günü aramızdan ayrılan eğitimci Yusuf Yılmaz anısına açılan kütüphane 24 Eylül 2022 Cumartesi günü başta Yusuf Yılmaz’ın ailesi, siyasiler, kitap bağışçıları ve sanatçıların katılımıyla düzenlenen hizmete girdi.
Mesut Tim öncülüğünde 2006 yılından bugüne Türkiye’nin 7 bölgesi, 14 ilinde kurulan ANADOLU ÇOCUKLARI KÖY KÜTÜPHANELERİ’nin 48.sinde 7’den 77’ye herkese hitap eden tamamı bağış 7.000 kitap ve akıl zeka oyunları bulunmakta.
Kütüphanede başta Atatürk kitapları olmak üzere, çocuk kitapları, yerli ve yabancı yazarların romanları, şiir kitapları, araştırma – inceleme kitapları, kişisel gelişim, sağlık kitapları, dini kitaplar, edebiyat dergileri, NG ve Atlas tarzı dergiler ile Almanca ve İngilizce kitaplar bulunmakta.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende İzmirli şair ve yazarlardan Hael Helmi Srour, Ümit Yaşar Işıkhan, Bedri Bulut ve Nurten Can şiirleriyle, şarkılarıyla destek verdiler.
Yusuf Yılmaz’ın öğretmen kızı Sevilay Aydan babasını anlatan kısa bir konuşma yapıp kütüphane oluşumuna destek veren kurum ve kişilere teşekkür ederken katılımcılar duygulu anlar yaşadı.
İZKİTAP – İZMİR KİTAP GÖNÜLLÜLERİ’nin sözcüsü aynı zamanda ANADOLU ÇOCUKLARI KÖY KÜTÜPHANELERİ’nin kurucusu Mesut Tim kütüphaneyi A’dan Z’ye hazırladığı gibi programın sunuculuğunu da yapıp bir şiir ile katkıda bulundu.
Açılışa İzmir Büyükşehir Belediyesi Eğitim Koordinatörü Aytekin Sözen de katıldı ve eğitim – sanat üzerine güzel mesajlar verdi.
Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı “Son dönemde hız verdiğimiz hizmetlerle eğitim alanında ilçemize önemli bir ivme kazandırdık. Kemalpaşa Eğitim Merkezi, Örnekköy Gündüz Bakım Evi, Masal Evi, Mola Evi gibi hizmetlerin yanı sıra ilçeye 4’üncü Kütüphaneyi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ulucak’ta bu bilim yuvasından özellikle kısa bir süre önce kentimize kazandırdığımız İzmir Demokrasi Üniversitesi öğrencileri faydalanacak. Başta Mesut Tim arkadaşımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Program konuşmalardan sonra kurdele kesimi ve kütüphane ziyareti ile sona erdi.
İZMİR KİTAP GÖNÜLLÜLERİ şimdi de Kasım ayında Muğla’nın Milas ilçesinde açılacak olan 49. ANADOLU ÇOCUKLARI KÖY KÜTÜPHANESİ için hazırlıklara başladı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Destekçiler Previous post Destekçilerimiz