Şehit Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş

Okunma Zamanı1 Dakika, 43 Saniye

Kemalpaşa Belediyesi, İzmir Kitap Gönüllüleri Temsilcisi Mesut Tim’in işbirliğinde, geçtiğimiz mart ayında, Bitlis’in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş’in isminin yaşatılacağı kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

AÇILIŞ KURDELESİNİ BAŞKAN KARAKAYALI KESTİ

Türkiye genelinde 45’nci şubesi, İzkitap Gönüllüleri tarafından Bağyurdu’nda faaliyete geçirilen kütüphanenin açılışına, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Şehit Kurmay Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş’in ailesi ve arkadaşları, CHP İlçe örgütü ve vatandaşlar katılım gösterdi. Kemalpaşa Belediyesi Nif Çocuk Orkestrası’nın müzik dinletisi gerçekleştirdiği açılışa vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan törenin açılış kurdelesini Başkan Karakayalı kesti.

“İNSANA YATIRIMI ŞİAR EDİNDİM”

Açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan Rıdvan Karakayalı, “Eğitimci ve sporcu kimliği ile tanınan bir başkan olarak her zaman insana dokunmayı şiar edindim. Bir toplumun sağlıklı yetişebilmesi için önce eğitime, kültüre, gençliğe ve spora önem vermesi gerekiyor. Çocukluğum buradaki kütüphanede geçti. Kütüphane için teklif geldiğinde hiç tereddüt etmedim ve çok mutlu oldum. Açılışını yaptığımız kütüphane önemli bir eğitim ve bilim merkezi olacak. Diğer mahallelerimizde de böyle güzel girişimlerin olduğu açılışlar yapacağız. Kütüphanenin kurulmasında özveriyle çalışan Mesut Tim’e destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

“ADINI YAŞATMAK BOYNUMUZUN BORCU”

Konuşmasını Şehit Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş’in ailesine taziye dileklerini ileterek sürdüren Başkan Karakayalı, “Geçtiğimiz mart ayında şehit olan Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş’in adını ilçemizdeki kütüphanede yaşatmak bizim için onurdur. Şehitlerimizin anısını yaşatmak bizim boynumuzun borcu. Kendisine ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün açılışa katılan kederli ailesine yeniden başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

PLAKET TAKDİM ETTİ

Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı konuşmalarının ardından, İzmir Kitap Gönüllüleri Temsilcisi Mesut Tim’e, desteklerinden dolayı, plaket takdim etti. Mesut Tim ise konuşmasında, Başkan Karakayalı’ya teşekkür ederek “Kütüphanemizde 7’den 77’ye herkesin okuyabileceği 8 bin kitap var. Yakında bu sayı 10 bini bulacak. Bağyurdu Kütüphanesi, aynı zamanda bilim merkezi haline gelecek”dedi.

“KARAKAYALI’NIN DESTEĞİNİ HER ZAMAN HİSSEDİYORUZ”

Başkan Rıdvan Karakayalı ve Kemalpaşa Belediyesi’nin desteklerini her zaman hissettiğini ifade eden Tim, “Bizlere desteklerini koşulsuz sunan, her zaman yanımızda hissettiğimiz başkanımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kitap Baba
Next post Kiraz, Cevizli Kütüphanesi’ne kavuştu